Mateřská škola Krmelín | Naše pravidla

Naše pravidla

1. Ve třídě, v šatně, na chodbách neběháme – abychom neublížili sobě ani ostatním dětem.
2. Ve třídě, v šatně, na chodbách nekřičíme – abychom šetřili zdraví svoje i ostatních dětí a nerušili se navzájem.
3. Spory mezi sebou neřešíme rukama, ale slovem a přátelskou dohodou – abychom si neubližovali.
4. Pokud na něco sami nestačíme, požádáme o pomoc nejprve dva kamarády a teprve potom dospělou osobu – učíme se samostatnosti a vzájemné pomoci.
5. Neničíme úmyslně kamarádovi hru ani práci – vážíme si všeho, co druhý vytvoří.
6. Umíme vyhrávat, ale i prohrávat – nepovyšujeme se a neponižujeme se.
7. Nemluvíme hrubě a nechováme se hrubě – jsme slušné děti.
8. Nebereme si nic, co nám nepatří – co není naše je cizí a brát cizí věci je krádež

Spoluúčast rodičů

Respektujeme rodinnou výchovu i její soukromí. Jsme připraveni poskytovat rodičům informace z oblasti předškolního vzdělávání, zapojujeme je společnými pracemi rodiče s dítětem v šatnách a chodbách do vzdělávacího programu jednotlivých tříd.

Rodiče mají možnost pomáhat při organizaci mimoškolních aktivit, podílet se na dění a programech pořádaných mateřskou školo v obci. Naším záměrem je tuto spolupráci prohlubovat a přispívat tak k tomu, aby se děti v mateřské škole cítily spokojeně a bezpečně.

20. ledna 2017

Zápis dětí do mateřské školy celý text

tel. 558 674 038, email: jitka.jankova@seznam.cz